Septik
Septik koos imbsüsteemiga on ette nähtud reo- ja pesuvee puhastamiseks piirkondades, kus puudub üldkanalisatsiooni võrk ja looduslikud tingimused võimaldavad puhastatud vee immutamist pinnasesse.
Enne septiku paigaldamist tutvu kohaliku omavalitsuse nõudmistega teie piirkonnas, saamaks luba lokaalse septiku ja pinnasefiltri rajamiseks.
Reeglina koosneb reoveepuhastussüsteem kahe või kolmekambrilisest polüetüleenist või klaasplastist septikust ja sinna juurde kuuluvatest imbsüsteemi tarvikutest.
Heitvete eemaldamiseks individuaalelamust sobib septik, mille maht on 2m3 (kuni 4 inimest) või 3m3 (5-7 inimest)
Septiku tööpõhimõte
Septikus toimub heitvees sisalduvate, veest raskemate osakeste settimine mahuti põhja. Septiku põhjas toimuva anaeroobse mikrobioloogilise lagundamisprotsessi järel sete osaliselt hüdrolüüsub ning pärast septiku erinevate kambrite läbimist juhitakse hõljumist ning settest puhastatud heitvesi imbväljakule.
Imbväljaku tööpõhimõte ?
Imbväljak on killustiku ning liiva põhjale rajatud imbtorude või imbtunnelite süsteem, kuhu juhitud heitvesi läbib killustiku ja selle all oleva liiva- mullakihi. Seesugune poorne pinnas on ideaalseks elukeskkonnaks mikroorganismidele, mis lagundavad vees leiduva ja õhutamisest saadava hapniku abil orgaanilised ainekübemed veeks ja süsinikdioksiidiks. Imbväljaku suuruse ja ehituse määrab pinnase liik mis määratakse imbumiskatsega.